KONTINENSÜNK LEGNAGYOBB SZÁRAZFÖLDI EMLŐSEI

Napi cukik!

A Nyíregyházi Állatparkban is találkozhatunk kontinensünk legnagyobb méretű szárazföldi emlőseivel, az európai bölényekkel. Az akár 1000 kilogramm súlyt is elérő állatok állománya a vadászat és az élőhelyük veszélyeztetése miatt jelentősen csökkent, ma már alig ezer példányuk él szabadon. Aktivitásukat az évszakok változása is befolyásolja, többnyire azonban nappal aktívak. Legfőbb ellenségük a farkas, a fiatal egyedekre azonban a hiúz is veszélyt jelenthet. Az európai bölények kizárólag növényevők.

Érdekesség: Mátyás király uralkodása idején hazánkban is éltek európai bölények, sőt, mindennaposnak számított vadászatuk.

Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád

RAGADOZÓ MADARAK KÖZÖTT A KARVALYKESELYŰ

Már látható a tavasszal született karvalykeselyű fióka a Nyíregyházi Állatparkban....