GRÉVY-ZEBRÁK A LÁTHATÁRON

Napi cukik.

A Grévy-zebrák nevüket a 19. századi francia köztársasági elnökről, Jules Grévy-ről kapták, aki egy ilyen állatot kapott ajándékba Abesszíniából. Szembetűnő sajátosságuk a fehér has, a keskeny fehéren keretezett fekete sáv a háton, valamint a megszokottnál nagyobb fül. Ők a legnagyobb termetű és egyben legveszélyeztetettebb zebrafaj, Magyaroroszágon kizárólag a Nyíregyházi Állatparkban találkozhatnak velük a látogatók, ahol jelenleg egy csődör és két kanca él. Az állatok az Európai Fajmegőrzési Program keretében érkeztek, és ha figyelmesen nézitek a galériában látható fotókat, észrevehettek egy pocakot, mely arra enged következtetni, hogy tavasszal új egyeddel gazdagodik a csapat.

Érdekesség: A többi zebrától eltérően a Grévy-zebrák nem alkotnak állandó csordákat, a különböző nemű egyedek véletlenszerűen verődnek össze.

Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád

KIS PANDA IKREK SZÜLETTEK NYÍREGYHÁZÁN!

Az óriáspandák a világ kedvencei, de legalább ugyanolyan aranyosak névrokonaik,...