Rendhagyó óra a Bánkiban

Rock irodalomóra törte meg a hétköznapokat a Bánki Donát Műszaki Középiskolában. Bulátkó Gábor számolt be róla.

A nyíregyházi Bánki Donát Műszaki Középiskolában decemberben részt vettem egy a szokásostól eltérő irodalomórán. A rendhagyó program egy aktív táblával ellátott tanteremben került megrendezésre. A központban a Pokolgép zenekar dalszövegei álltak, ezek kerültek elemzésre. Két diák egy-egy dalt eljátszott gitárokon az óra elején és a végén. A műsor alapját egy powerpoint bemutató alkotta, de előkerültek olyan hangtechnikai eszközök, amiket még nem is nagyon láttam (pl. walkman, discman, bakelit lemez).

Az esemény nagyon jól sikerült, sok mindent megtudtam a rock zenéről, például azt, hogy ez a műfaj sokkal több érzést fejez ki, mint mondjuk a mulatós zene. Összességében nagyon kellemes élmény volt, ki kellene más iskolákban is próbálni.

(Fotó: Internet)                                                                                                                                                                       Bulátkó Gábor 11G

SZIASZTOK, ITT KÓKUSZ!

Végre kiderült, hogy nevezték el Nyíregyházi Állatpark fehér oroszlán bébijét.

Fordított nap a Kodályban

Négy rejtélyes autó gördült be a Kodály Zoltán Általános Iskola udvarára péntek...