NÉPI SPORTÁGVÁLASZTÓ

A Nyírsport SE június 4-én 10 órától rendezi meg az I. Népi Sportágválasztót a nyíregyházi Fedeles Lovardában.

Íjász, kardvívó, szablyavívó, solymász, övbirkózó bemutató, grundbirkózó verseny és bothúzó verseny szerepel a rendezvény műsorán, valamint Mónus József távcéllövő világrekorder (2010-ben 784 éves rekordot döntött meg 508,74 m) is ismertetőt ad tudásából.

A BringÁdám Egyesület kerékpárturát szervez az helyszínre. Borbányáról indulnak, és a Kossuth téren 8:30 és 9:00 között várják a csatlakozni szándékozókat.

A rendezvény látogatói minden sportot kipróbálhatnak, a bátrabbak a lovat legszebben megülők közül a Pünkösdi Királyválasztásra is benevezhetnek.

A belépés ingyenes. A helyszínen támogatói jegyek ellenében zsíros kenyeret, limonádét és a helyben készült slambucot kaphatnak a látogatók.

Bővebb információ: https://www.facebook.com/nepisportok

Fotó: Internet

Extrém sportverseny Nyíregyházán

2020-ban már olimpiai sportág lesz a BMX freestyle. Kevesen tudják, de a magyar...