Napi cuki

A NYÍREGYHÁZIAK KEDVENCE, A FEHÉRKEZŰ GIBBON

A maximum hat kilót elérő fehérkezű gibbonok egykoron Délkelet-Ázsia hatalmas trópusi erdeinek lakói voltak, Burmától a Maláj-félszigeten át a Nagy-Szunda-szigetekig terjedtek el. Élőhelyük megfogyatkozása miatt lettek veszélyeztetettek, és a vadászat, valamint az állatkereskedelem is kiveszi a részét eltűnésükből. Mozgásuk, közlekedésük kifejezetten érdekes, hosszú karjaikkal egyik ágról a másikra csimpaszkodnak. Egy lendülettel közel három métert tesznek meg, ugrásuk pedig a kilenc métert is elérheti. A Nyíregyházi Állatparkon kívül országunban mindössze két helyen, Debrecenben és Jászberényben találkozhatunk velük.

Érdekesség: A fehérkezű gibbonok az emberhez hasonlóan úgy alapítanak családot, hogy választott párjukkal egy életen át együtt lesznek, monogám állatok.

Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád

Meg kellett operálni a kiselefántot

HOSSZADALMAS ÉS KOMPLIKÁLT OPERÁCIÓVAL TÁVOLÍTOTTÁK EL A KISELEFÁNT AGYARÁT