REMEK EREDMÉNYEK AZ ÚSZÓ OB-N

Gyula Sándor lett a serdülő válogatott vezetője.

A Kecskeméti Fürdő adott otthont az 50. Gyermek Úszó Országos Bajnokságnak július 5 és 8 között. 82 egyesület 421 úszója állt rajthoz. A Nyíregyházi Sportcentrumot 17 versenyző képviselte. Cserfalvi Olaf egymaga négy bajnoki címet szerzett. A dobogó legfelső fokára állhatott négy úszásnemben, de két ezüstérmet is bezsebelt hát- és gyorsúszásban.

Sztruhár Jázmin is nagyszerűen versenyzett, pillangón egy ezüstöt és egy bronzérmet vehetett át, gyorson pedig egy harmadik helyet úszott. Kis Anasztázia 800 méter gyorsúszásban a dobogó harmadik fokára állhatott a 9:28,95-ös idejével.

A remek szereplés mellett óriási öröm érte a Nyíregyházi Sportcentrum úszó szakágát. A Magyar Úszószövetség Kecskemétre kihelyezett elnökségi ülésén felkérte Gyula Sándort – a Nyíregyházi Sportcentrum szakedzőjét -, hogy legyen a magyar serdülő válogatott csapat vezetője a 12 nap múlva kezdődő EYOF-on.