HARMINC ÉV HŰSÉG A HITBEN

A nyíregyházi Hit Gyülekezete létrejöttének 30. éves évfordulóját ünnepelte augusztus 4-e és 6-a között a Gomba utcai HepiCentrumban.

A jubileumi ünnepségsorozaton Németh Sándor, a Hit Gyülekezete vezető lelkésze hirdette Isten Igéjét. A Szent Lélek által inspirált prédikációk középpontjában az evangélium ma is minden ember számára aktuális üzenete állt. A hétvégén négy istentiszteletre került sor, melyeken összesen mintegy ötezer ember vett részt. A rendezvényre a nyíregyháza-orosi testvérgyülekezet mellett a megye több településéről és a szomszédos megyékből is érkeztek vendégek, sőt országhatáron túlról, így Romániából és Ukrajnából is több gyülekezet képviseltette magát. Az ünneplés egyik látványos epizódja az a flashmob formában, a Kossuth téren előadott tánc volt, melyben több mint 200 fiatal vett részt. A Hit Gyülekezete a jelenkori keresztény megújulási mozgalmak egyik legjelentősebb hazai képviselője, ezért a reformáció 500. évfordulója alkalmából bemutatásra került egy, az eredeti vizsolyi Biblia-nyomtatás technológiájával teljesen megegyező módon létrehozott Szentírás, melynek megjelenését a Gyülekezet is támogatta.

(Fotók: Somorjai László)

Történelmi vetélkedő az Aranyban

Részletekért kattints ide!

Töklámpások az Arany bejáratánál