Megcsinálta Fucsovics!

Fucsovics Márton ismét nyert - Magyarország az elitben!

Fucsovics Márton harmadik meccsére készült az oroszok elleni Davis Kupa párharcban. Egyesben majd párosban is nyert, de a legfontosabb mérkőzése vasárnapra maradt. A nyíregyházi teniszező nagyon fáradtan mozgott, de ismét hatalmas szívvel játszott, rendre a legjobb pillanatokban brékelt Hacsanov ellen. Az első két megnyert szett után a harmadikban 5:4-nél szervált a meccsért, a világcsoportba jutásért. Hacsanové volt az első két pont, de Marci 0–30-ról is fordított, az utolsó pontot ugyan vitatták az oroszok, de valóban kint volt Hacsanov labdája, így a magyar játékossal együtt ünnepelhetett az egész magyar csapat a 7:5, 6:4, 6:4-es győzelem után. Negyvennyolc órán belül két top negyvenes játékost győzött le Fucsovics Márton, a csapat pedig a legjobbak közé jutott.

DAVIS-KUPA. RÁJÁTSZÁS A VILÁGCSOPORTBA JUTÁSÉRT, BUDAPEST
MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 3–1

Vasárnap: Fucsovics Márton–Karen Hacsanov 7:5, 6:4, 6:4
Szombat: Fucsovics Márton, Balázs Attila–Danyil Medvegyev, Konsztantyin Kravcsuk 7:6 (7–4), 6:4, 7:6 (7–4)
Péntek: Fucsovics Márton–Andrej Rubljov 6:2, 6:4, 5:7, 2:6, 6:3. Balázs Attila-Karen Hacsanov 6:3, 2:6, 6:7 (12-14), 1:6.