Állatok Világnapja!

Ragyogó napsütésben, sok-sok nebuló részvételével zajlott az Állatok Világnapja!

A Nyíregyházi Állatparkban minden évben más-más tematika szerint zajlik ez a nap. Mivel az idei rendezvény kiemelt témája a hazai erdők élővilága volt, ezért a különleges állatbemutatók mellett, őshonos vadállatainkkal ismerkedhettek meg az érdeklődők.

A Nyíregyházi Állatpark kontinensenként mutatja be Földünk állatvilágát, s az ide látogatók is elsősorban az egzotikus állatokra kíváncsiak, a hazai fajok méltatlanul el van feledve.

Ennek apropóján a mai napon, a programban résztvevők, alaposabban megismerkedhettek a magyar erdők lakóival. A nap kiemelt állata az európai bölény volt, mely egykor hazánkban is élt, s az európai állatkerti fajmegőrzés segítségével sikerült megmenteni a fajt a kipusztulástól.

Volt nyomolvasás, erdészeti bemutató, Múzeumozoo a Nyíregyházi Jósa András Múzeum pedagógusaival, kézműves foglalkozás és játékos feladatmegoldás is. Az idő is igen kegyes volt hozzánk, hiszen végig kellemes napsütéses kiránduló idő volt.

Gyereknap a Kossuth téren!Videó!

Nézd meg a Kossuth téren készített gyereknapi összefoglaló videót!

Hatalmas porviharral érkezett a zivatar Székesfehérvárra

Hatalmas porviharral érkezett a zivatar...

Hatalmas porviharral érkezett a zivatar Székesfehérvárra