Európa-bajnok a vasváris diák

Európa-bajnok  a vasváris diák

Kiváló mérleggel zárta a bukaresti X. IKF Kempo Európa-bajnokságot a magyar válogatott, ahonnan Szabó Tibor Benedek, a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium testnevelés tagozatos tanulója két Európa-bajnoki címmel tért haza.

Október végén a X. IKF Kempo Európa-bajnokságon Bukarestben egy bronzérmet és két Európa-bajnoki címet nyert Szabó Tibor Benedek, ahol 14 nemzet több, mint 500 sportolója versenyzett. A fiatal bajnoknak  itt volt a legszebb győzelme, mert Semi Kempo-ban 5-0-ás győzelemmel került a döntőbe, amit szintén 5-0-val megnyert.

Tibi a második európa-bajnoki címét ezen a versenyen Full Kempo-ban érte el, ahol már teljes erővel történnek az ütések-a szabályok keretein belül. Az Eb mérkőzéseken 16-18 éves, 80 kg kategóriában indult, ahol 16 évesen  a fiatalok közé tartozott. Következő jelentős versenye 2018 áprilisában lesz Budapesten, ugyanis 2018-ban Magyarország rendezi meg a XV. IKF Kempo VB-t.

KETTŐBŐL KETTŐ!

Második meccsét is megnyerte a Nyíregyháza Spartacus!

NYÍREGYHÁZIAK SPORTSIKEREi

A hétvégén rendezték az atlétikai magyar bajnokságot, ahol Bakosi Péter magasugrásban...