Varázslók a Vasváriban

Hogyan készíthetünk titkosírást kurkumával? Lehet- e acetonnal varázsolni? Meg tudjuk- e mérni egy csavar sűrűségét?

Ilyen kérdésekre is választ kaptak azok a diákok, akik részt vettek a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium természettudományos délutánján.

Az ötletgazda Zámboriné Laskay Ildikó tanárnő, a természettudományi munkaközösség vezetője, aki 7 évvel ezelőtt szervezte meg először az intézményben ezt az izgalmas rendezvényt, amely az elmúlt időszakban az iskola kiemelt programjává nőtte ki magát.

Ezen a délutánon a természettudományos tagozat diákjai ismertették kutatási eredményeiket. A tanulók érdekes kísérleteket is bemutattak társaiknak és a gimnáziumba látogató általános iskolásoknak, ily módon is felkeltve az érdeklődést  a fizika, kémia és biológia tanulása iránt.

Kijevben érdeklõdtek Nyíregyháza iránt

Még egyéves sincs, máris van magyarországi elismerése és a nemzetközi turisztikai...

Búcsúztak a Zrínyi végzős diákjai

Nézd meg a képgalériát!