„Mindig új arcát mutatja Nyíregyháza”

Az 5. Helló Nyíregyháza rendezvényen fellépett az Ocho Macho együttes is. Tömegek jöttek meghallgatni a zenekart. A koncert után minden rajongó autogramért és közös képekért állt sorba, aminek szívesen eleget tettek a zenészek. Később Kirchknopf Gergő, az Ocho Macho énekese interjút adott nekünk, amiből kiderült, mindig szívesen látogatnak Nyíregyházára.

Gergő, mi a titka annak szerinted, hogy mindig ekkora sikert arattok Nyíregyházán?

- Nyíregyházán mindig olyan nagy szeretettel fogadnak minket és ez feltuningolja az embert, így sokkal jobban tudunk játszani és ide öröm mindig jönni. Én hiszek abban, hogy a zene odaér az emberekhez. 6 és fél órát utaztunk ide az ország másik végéről, de ilyen fergeteges hangulatba színpadra lépni és zenélni, óriási ajándék Nyíregyházától. Boldogok vagyunk, hogy ezt így megkaptuk ma.

Voltál-e már Nyíregyházán szabadidődben?

- Sajnos nincs szabadidőm. Szerencsére teljesen tele van a rendezvénynaptárunk és folyamatosan járjuk az országot. Nagyon jó lett volna eltölteni legalább két napot, hogy bejárjuk a várost, de nincs rá lehetőség.

Mit néznél meg szívesen Nyíregyházán, ha lenne rá lehetőséged?

- Legszívesebben a történelmi vonatkozású helyszíneket nézném meg. Nagyon érdekelne Nyíregyháza történelme, egy idegenvezetés mellett nagyon szívesen meghallgatnám. Egy idegenvezető terhelje csak nyugodtan a memóriámat történelmi adatokkal.

Miért érdekel a történelem? Ez kicsit furcsa egy zenésztől.

- Én hiszek abban, hogy a történelem ismétli önmagát. Ami már a történelemben megtörtént az újra ismétlődik és jó lenne, ha az emberiség rájönne, hogy ugyan azokat a hibákat ne kövessék el, tanuljunk belőle. Legyünk büszkék hazánkra, minden egyes településére, városára, történelmünkre.

Hogy tetszik neked a város?

- Le a kalappal Nyíregyháza előtt. Gyönyörű a belváros, mindenhol virágok, tisztaság, büszkék legyetek rá nyíregyháziak. Nem beszélve erről a fantasztikus rendezvényről, más városoknak is szükségük lenne ilyenekre.

Az ország más részein hallottál-e már valamit Nyíregyházáról?

- A Nyíregyházához tartozó Sóstógyógyfürdőről sokat hallani az ország más részein is. De a legtöbbet arról hallottam, hogy az állatparkban van egy vörös panda. Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy milyen.

Vannak nyíregyházi ismerőseid, barátaid?

- Természetesen vannak. A legtöbbet az itteni koncertek alkalmával szereztem.

Külső szemlélőként, hiányzik-e valami a városból neked?

- A koncertélményeken túl nekem egyetlen egy dolog hiányzik Nyíregyházából, az itt eltöltött szabad órák, napok száma.

Megemlékezés Móricz Zsigmondról

Koszorúzással egybekötött ünnepi megemlékezés a költő születésének 138. évfordulóján.

CHICAGO: TELTHÁZAS PREMIER!

A nagyszabású előadás bemutatójára már nem lehet jegyet kapni, teltház várja...