2018-ban is Mozdulj Nyíregyháza!

2018.01.16.
Január 15-től régi és új programokkal, rendezvényekkel és helyszínekkel várjuk a mozogni vágyókat! Részletekért kattints ide!


Délelőtti programok:

 

Hétfő 8.00–9.00: Esésmegelőzés mozgásprogram a Continental Arénában

Az esések gyakorisága és súlyossága a korral nő. Az esések legsúlyosabb szövődményei a csípő-, kar- és gerinctörések. A mindenfajta károsodással együtt járó mozgáshiány további izomvesztést, gyengeséget és instabilitást okoz, ami fokozza az ismételt elesés veszélyét. Az egyensúly-, izomerő-, reakcióidő-javító gyakorlatok jótékony hatását kihasználva mozgásgyakorlatok tanításával fokozzuk az egyensúlyozási képességet, a gerinc tartási képességeit. Így csökkenthető az elesések gyakorisága és veszélyei. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Kedd 11.00–12.00: Senior táncház az Alvégesi Művelődési Házban

Szenior korúaknak szervezett kíméletes táncóra, mely egyben kellemes kikapcsolódást nyújtó, egészségmegőrző és betegségmegelőző mozgásforma. Nem kell hozzá előzetes tánctudás, sem táncpartner, és bármikor lehet csatlakozni a csoporthoz. A jó hangulatról a régi magyar slágerek is gondoskodnak. Oktató: Szabó Kata táncoktató.

 

Szerda 8.00–9.00: Csontritkulás mozgásprogram a Continental Arénában

A mozgás fokozza a csonttermelést, erősíti az izomzatot, ezáltal javítja a testtartást. Megfelelő gyakorlatok végzésével megelőzhető a csontritkulás kialakulása, a gyakorlatok célja a lehető legnagyobb csonttömeg elérése. Mozogjon csontjai egészségéért! A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Csütörtök 9.00–12.00: Szépkorúak sportja a Városi Stadionban

Szenior korúaknak (55+) szervezett sportfoglalkozások, melynek keretében novembertől májusig teke és jóga, májustól október végéig jóga, teke, asztalitenisz és kocogás várja a regisztrációval rendelkező tagokat. Regisztrációval kapcsolatos információ a 06-30/700-2158-as telefonszámon kapható. A program szervezője: Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft.

 

Délutáni és hétvégi programok gyerekeknek, családoknak és felnőtteknek:

 

Hétfő 17.00–18.00: Gerinctorna a Zrínyi gimnáziumban

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Hétfő 17.00–18.00: Kölyökjudo a Continental Arénában

Az 5–10 éves korú gyerekek számára szervezett foglalkozás utazás a judo világába. A foglalkozásokat tartja: Stamusz Péter (NYVSC).

 

Hétfő 18.00–19.00: Zenés gyermektorna a Kodály iskolában

A 6–12 éves korú gyermekeknek szervezett foglalkozás keretében a zenére végzett mozgásformákkal játékosan fejlesztik a koordinációs és ritmusérzéket. A foglalkozásokat tartja: Balázsné Baraksó Éva.

 

Hétfő 18.00–19.00: Funkcionális edzés a Zrínyi gimnáziumban                                              

Saját testtel végzett mozgásforma, mely a mozgásminőség fejlesztésén alapulva a test természetes mozgásait és a test saját súlyát használja eszközként. Az ízületek és a törzs megerősítése által fejlődik a koordinációs képesség és a funkcionális erő, nő a terhelhetőség. Komoly anyagcsere-fokozó és zsírégető hatása által kitűnő az alakformáló hatása. Anaerob edzések azoknak, akik szeretnek „mindent beleadni”. Oktató: Tarnóczy Zalán és Tímár Zoltán (Underground Funkcionális Edzésközpont).

 

Hétfő 18.30–19.30: Gerinctorna Rozsrétszőlőn, az általános iskola tornatermében

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Kedd 16.30–17.30: Kölyökatlétika a Vasvári Pál Gimnáziumban

Az atlétika minden sportág alapja. A 6–12 éves korú gyermekek számára szervezett foglalkozáson a gyerekek megismerkedhetnek a futás, az ugrás, a dobás és a hajítás helyes mozgástechnikájával.  Játékos módszerek és színes eszközök segítségével fejlődik a gyorsaság, a rugalmasság, a hajlékonyság. A foglalkozásokat tartja: Bakosi Béláné.

 

Kedd 17.30–18.30: Alakformáló aerobik a Zrínyi gimnáziumban

Minden izomcsoportot megmozgató, helyes testtartást előtérbe helyező alakformáló torna. Kevésbé ugrálós, de mégis dinamikus izomfejlesztés. Jó hangulatú torna minden korosztálynak. A foglalkozásokat tartja: Lugosi Mónika.

 

Kedd 17.30–18.30: Gerinctorna Sóstóhegyen, az általános iskola tornatermében

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Kedd 18.30–19.30: MediBall minden korosztálynak a Zrínyi gimnáziumban

A MediBall sokoldalúságának köszönhetően egyensúlyt teremt a fizikai, érzelmi és mentális testben. Az egész testet rugalmasan megmozgató sport, mely lazítja az izmokat, jótékonyan hat az érrendszerre, az anyagcserét felgyorsítja, az immunrendszert erősíti. A légzést a lassú és lágy mozdulatok kivitelezésekor egyensúlyba hozza. Labdajáték az egészségért a Spirit SE oktatóival.

 

Szerda 16.30–17.30: Gyerekíjászat és -lövészet a Városi Lőtéren

Lövészet és íjászat elsősorban 10–14 éves korú gyermekek számára. Gyere és próbáld ki, lehet, te leszel a jövő mesterlövésze? Biztonságért felel a Nyíregyházi Polgári Lövész Egyesület.

 

Szerda 17.00–18.00: Gerinctorna a Zrínyi gimnáziumban

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Szerda 18.00–19.00: Lakossági zumba a Zrínyi gimnáziumban

A 2013. május óta tartó, nagy sikerrel zajló zumbaórák folytatódnak. Zene, tánc, mozgás és sok-sok vidám perc a T-Dance oktatóival.

 

Csütörtök 17.30–18.30: Gerincjóga a Kodály iskolában

Minden korosztály számára javasolt mozgásforma. A 14–18 éves korosztály szinte egész napját ülve tölti: iskolapadban, tévé előtt, számítógép fölé görnyedve. Amennyire lehet, minimalizálja mozgását, kevesen sportolnak rendszeresen. Sok felnőtt végez hosszú időn át tartó ülő- vagy állómunkát, mely tevékenység miatt a megrövidült izmok nyújtása és erősítése kiemelten fontos. Az idősebb korosztály számára pedig a test rugalmasságának a megőrzésében nyújt segítséget a mozgás. A stressz maga a mindennapi iskolai felkészülés és a munkában való helytállás miatt mindannyiunk életében jelen van. A jóga segítségével a foglalkozásra kilátogatók megtanulhatják a helyes testtartást, a helyes légzést és a stresszoldás néhány formáját. A foglalkozásokat tartja: Varga Kata jógaoktató.

 

Csütörtök 18.00–19.00: Pilates torna a Zrínyi gimnáziumban                                   

Egy igazán kellemes és hatékony mozgásforma a jobb közérzethez, a koncentráció, a rugalmasság, az állóképesség és az egyensúly fejlesztéséhez. Stresszoldó és energetizáló hatású torna. Oktató: Ajler Emese (Emi Pilates).

 

Csütörtök 18.00–19.00: Gerinctorna Nyírszőlősön, az általános iskola tornatermében

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Péntek 17.00–18.00: Gyerekzumba a Kodály iskolában                 

Zene, tánc és sok-sok nevetés a T-Dance oktatóival 6 éves kortól fiúknak és lányoknak egyaránt!

 

Péntek 18.00–19.00: Latin táncház a Kodály iskolában

Ha szereted a társastáncokat és a latin zenéket, akkor gyere el és tanulj meg rá táncolni. Nem csak pároknak! A foglalkozásokat tartja: Markáns Klára és Kalapos Tamás.

 

Péntek 18.00–19.00: Családi tollas a Zelk iskolában

Ingyenes tollaslabdázási lehetőség a család minden tagjának. A sportág elsajátításában szakedzők segítenek. A foglalkozásokat tartja: Jakab Péterné edző.

 

Szombat 9.00–10.00: Fitt-Jóga a Kölcsey gimnáziumban (január 27-től)

A jógához sosem lehetsz túl öreg vagy túl fiatal. Túl beteg vagy túl fáradt. A jógát bármikor elkezdheted, akkor is, ha most úgy érzed, hogy nem vagy rá képes. Lehetsz vékony vagy picit ducibb, örökmozgó, esetleg könyvmoly. A jógával növelhető az állóképesség, kitűnően alkalmas alakformálásra, az izmok egyszerre hajlékonyak és erősek lesznek, valamint jótékonyan hat a belső szervekre, hormonrendszerre és a testi funkciókra. Számos jógatípussal, irányzattal ismertetünk meg, a nagyon erőteljes, kifejezetten sportos edzéstől a belső harmóniát előnyben részesítő, ellazító gyakorlatsorokig. Oktató: Papp Edit (Fitt-Jóga Stúdió).

 

Vasárnap 8.00–9.00: Nordic-walking az Erdei Tornapályánál

Húzd fel a legkényelmesebb tornacipődet és „botolj” egy órát velünk a Sóstói-erdőben. Szakoktató irányításával ez nemcsak egy séta, hanem egy minden testrészt megmozgató aktív testmozgás, mely segítségével rendkívül hatékonyan, ugyanakkor kímélő módon fejleszthetjük állóképességünket, izomerőnket, mozgáskoordinációnkat. Oktató: Haraszti Béláné (Pedagógus Természetbarát SE).

 

Vasárnap 9.00–11.00: Családi lövészet a Városi Lőtéren minden hónap 1. vasárnapján

Lövészet és íjászat a család minden tagjának. Vajon ki lövi a legtöbb pontot? Kik lesznek Nyíregyháza Családi Lövészeti Bajnokai? Gyertek és méressétek meg magatokat a lőtéren. Biztonságotokért felel: a Polgári Lövész Egyesület. Foglalkozások időpontja: február 4., március 4., május 6., június 3. Előzetes bejelentkezés: 06-30/606-2467-es telefonszámon (Veres Andrea ügyvezető elnök).

 

 

Vasárnap 9.00–11.00: Családi teke a Városi Stadionban minden hónap 2. vasárnapján

Teke = sport és szórakozás a család minden tagjának. A foglalkozások időpontja: február 11., március 11., április 8., május 13., június 10. Előzetes bejelentkezés: 06-30/378-2894-es telefonszámon. A foglalkozásokat tartja: Cseszlai Sándor, a Nyíregyházi Teke Klub elnöke.

 

2018. február 25-én 9.30–12.00: FITTVASÁRNAP Rubint Rékával a Continental Arénában

Számos kísérőprogram mellett (egészségügyi mérések, tanácsadások) 60 perces Alakreform aerobik és azt követő dedikálás várja a rendezvényre kilátogatókat.

 

2018. március 11-én 9.30–12.00: FITTVASÁRNAP Katus Attilával a Continental Arénában

Számos kísérőprogram mellett (egészségügyi mérések, tanácsadások) 60 perces aerobik és 30 perces életmód-tanácsadás várja a rendezvényre kilátogatókat.

 

Április 8-tól 9.00–10.00: Fuss Velünk! az Erdei Tornapályánál

Szakoktató segítségével helyes bemelegítés, futás és nyújtás technikájának elsajátítása. Oktató: Tarnóczy Zalán.