Nyíregyháza polgármesterének közleménye

Nyíregyháza polgármestere közleményt adott ki.

„Felháborítónak és megengedhetetlennek tartom, hogy a választási kampányt egyesek városunk elcsúfítására használják fel. Az elmúlt hetekben rendszeressé vált, hogy véleménynyilvánítás címén obszcén, trágár feliratokkal köz-, és magántulajdont (kereskedelmi célú óriásplakátokat, házfalakat, kerítéseket) rongálnak meg Nyíregyházán. Felfoghatatlan számomra, hogy az ilyen-olyan módon összefogó ellenzék programja másból sem áll, mint a politikai ellenfél gyalázásából kint a köztereinken, ahol gyermekeink kénytelenek olvasni ezeket a jóérzésű ember számára visszataszító kifejezéseket. Minden rendelkezésemre álló eszközzel azon leszek, hogy ezt a magatartást városunkban visszaszorítsuk. Folyamatos ellenőrzést kértem a Közterület-felügyelettől, és arra kértem a Redőrkapitányságot, hogy megerősített éjszakai járőrszolgálattal segítsenek városunkat megóvni a politikai vandalizmustól. Felszólítom az országgyűlési választáson résztvevő pártok helyi vezetőit, hogy bírják önmérsékletre aktivistáikat, és azonnal hagyják abba a város elcsúfítását.”

Ma indul a 8. Nyírség Nemzetközi Néptáncfesztivál

A tajvaniak érkeztek meg először Nyíregyházára. Hétfőn este a Kossuth téren...