Mediterrán ciklon hoz szeles, fagyos, csapadékos időt

Sajnos vége a tavaszias időnek!

Szombaton mediterrán ciklon hoz szeles, barátságtalan, csapadékos időt: a kezdeti esőt délutántól egyre többfelé válthatja fel havazás, este és éjszaka keleten, délkeleten pedig ónos eső, fagyott eső is várható. A csúcshőmérséklet 1-10 fok között tetőzik, majd egyre jobban hűlni fog a levegő.

Vasárnap még sok lesz a felhő felettünk, többfelé előfordulhat kisebb havazás, hózápor. A szél sokfelé lesz élénk, nyugaton és északkeleten erős, így ezeken a tájakon hófúvás is kialakulhat. Délután a legtöbb helyen fagypont alatt marad a hőmérséklet.

A hideg, télies idő a jövő hét elején is kitart, hétfő hajnalra a havas tájakon -10 fok alá süllyed a hőmérséklet. Nappal mindössze -4, +1 fok között alakulnak a maximumok. Eleinte borongós, de száraz idő valószínű, délután dél felől újabb havazás kezdődik.

idokep.hu

Kié legyen a „Bencs Kálmán Díj”?

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése rendeletben szabályozza ”Nyíregyháza...

A Váci Mihály Kulturális Központ közleménye