20 fokot is mutathatnak a hőmérők

2018.11.12.
Továbbra is csapadékmentes időben akár 20 fokot is mutathatnak a hőmérők.
Előrejelzésük szerint napközben a köddel és rétegfelhővel borított területek nagysága fokozatosan csökken, de elsősorban északnyugaton tartósan borult részek is maradhatnak, másutt fátyolfelhős idő várható többórás napsütéssel. Tartós köddel már csak az északnyugati országrészben kell számítani, erre figyelmeztetést is adott ki az OMSZ: a kora reggeli állapothoz képest már csak két északnyugati megyében kell erre számítani.


Az Észak-Dunántúlon megélénkül, olykor megerősödik a déli, délkeleti szél, míg máshol mérsékelt marad a légmozgás.

Közlésük szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 15 és 20 fok között alakul, a tartósan borult részeken ennél alacsonyabb értékek is lehetnek. Késő estére 7 és 15 fok közé csökken a hőmérséklet, a nyugati szeles területeken lesz enyhébb az este.

hirado.hu