A CUKISÁGOK CUKISÁGA

Napi cuki

Ki ne olvadna el néhány hirtelen két lábra pattanó, parányi testű, hatalmas szemű apróság láttán? És most nem plüssállatokra gondolunk! Bizony, a CukiZoo rovat mai vendégei a szurikáták, akiknek SóstóZoo-beli birodalma előtt folyamatosan sorban állnak a látogatók – hiszen ők a cukiságok cukiságai. A szurikáták eredeti élőhelyükön, Afrikában nagy kolóniákban élnek, s mivel a föld felszínén védtelenek, gyakran hátsó lábaikra ágaskodva őrködnek, amíg a többiek élelem után kutatnak. Ez aztán a csapatmunka! Az alig 30 centiméter hosszúságú állatok kedvenc fogásait a rovarok alkotják, de a gyümölcsöket is szívesen fogadják.

Érdekesség: A Walt Disney Pictures egyik kultikus mesefilmjének szereplőjét is egy szurikátáról mintázták. Tudjátok már kiről van szó? Az Oroszlánkirályból jól ismert Timon is az apróságos táborát erősíti!

Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád

HELLÓ, ITT A BOCISZEMŰ DÁMSZARVASOK!

Kezdődjön a hét a Nyíregyházi Állatpark néhány bociszemű cukiságával.

KIS PANDA IKREK SZÜLETTEK NYÍREGYHÁZÁN!

Az óriáspandák a világ kedvencei, de legalább ugyanolyan aranyosak névrokonaik,...