Csodával határos módon felépült a gyilkos korból egy 95 éves olasz nő

A sok szomorú eset után egy örömteli hír érkezett Olaszországból. A koronavírus járvány egyik gócpontjának számító Modenában egy 95 éves nagymama sikeresen épült fel a fertőzésből, elsőként a térségből.

Az eset azért számít rendkívülinek, mert az idősebb korosztály a legveszélyeztetettebb.

Olasz hírügynökségi források szerint a második beteg, aki sikeresen meggyógyult a gyilkos kórból a modenai térségben, egy 27 éves carpi férfi – számolt be a brit Mirror című napilap.

A két esettel együtt összesen 23-an épültek fel a koronavírusból a térségben.

Az elmúlt hetekben a koronavírus világjárvány központja Olaszország lett, ahol csak pénteken 627-en veszették életüket, ezzel a halálesetek száma 4 032-re emelkedett. Olaszországban így már több áldozatot követelt a fertőzés, mint Kínában.

A jelenlegi, mintegy 38 ezer beteg kevesebb mint fele van kórházban, közülük az intenzív osztályon kezeltek aránya a korábbi tíz százalékról hétre csökkent.

A legtöbb beteget regisztráló Lombardiában az utóbbi egy napban szintén a legmagasabb, 2380 volt az új fertőzöttek száma, a halottaké az utóbbi huszonnégy órában 381-gyel nőtt. A tartományban az eddig diagnosztizált betegek összlétszáma péntek estig több mint 22 ezer, a halottaké 2549-re nőtt.

hirado.hu

Már gyülekeznek a szurkolói pontoknál!

A legjobb helyekért időben el kell indulni.

Rendkívüli kormányintézkedések