TIPPEK ÉS TRÜKKÖK POKÉVADÁSZOKNAK

Már korábban is jelentettük, hogy a Pokémon GO láz elérte Nyíregyházát, ám azt eddig még nem tudtuk, hogy vannak városunkban igazi rajongók is, akik versenyszerűen foglalkoznak a témával.

Ilyen többek között a 16 éves Lekka Konrád is, akivel egy internetes fórumon talált ötlet kipróbálása közben találkoztunk. A külföldi oldal leírása szerint nagy eséllyel találhatunk különleges és ritka pokémonokat, ha a Lure Module-t ledobjuk egy olyan helyre, ahol egy Gym és két PokéStop egymás közelében helyezkedik el. Ráálltunk hát a keresésre, és az Északi temetőben találtunk egy ilyen állomást, azonban a tipp hamisnak bizonyult. A fél órás időintervallum alatt csak a szokásos egyedek bukkantak fel, és nem is túl nagy számban – szerencsénkre azonban a Lure Module odacsalta hozzánk Konrádot és vadásztársát.

MINDENT TUDNAK A JÁTÉKRÓL

Konrád hozta létre az első nyíregyházi Pokémon GO facebook csoportot, ahol a fiatalok megosztják egymással tapasztalataikat és ötleteiket – ezen keresztül ismerkedett meg a 24 éves Hunyadi Tamással, akivel azóta is együtt játszanak. – Mind a ketten 17-es szinten vagyunk, naponta körülbelül három órát játszunk, de vannak extrém esetek is, ilyenkor akár hat órán keresztül is képesek vagyunk keresgélni. Azonban Nyíregyházán kitartónak kell lenni, Budapesten például sokkal könnyebb a játék, hiszen több PokéStop van, a Városligetet tartják a legjobb lelőhelynek – árulta el az épp Vaporeont fejlesztő fiatal játékos, aki szívesen ellátogatna a fővárosba a játék miatt, a nagy álom azonban New York lenne, amit sokan a Pokémon GO paradicsomának gondolnak.

IRÁNY AZ ÁLLOMÁS!

A beszélgetés során azt is megtudtuk, Nyíregyházán a vasútállomás környékén érdemes szétnézni, hiszen már többen észleltek különleges pokémonokat arra. Arra is felhívták a figyelmünket a fiúk, hogy érdemes odafigyelni a tojásokra, az igazán ritka egyedek a 10 kilométer sétát igénylő darabokban rejtőznek. – Rengeteg külföldi és hazai fórumon informálódunk a játékkal kapcsolatban, ezért tudunk ennyi részletet. A játék készítői a pokémonok második generációjának érkezését decemberre tervezik, az biztos nagyot fog szólni, hiszen jelenleg mindössze száz egyed került feldolgozásra a több mint hétszáz közül – mondta Hunyadi Tamás, aki azt is elárulta, tőlünk hallott először a közelgő élőszereplős filmverzióról, de máris izgatottan várja.

Gyere velünk augusztus 5-én egy közös vadászatra! Részletek:

Küldj be Te is képeket a Pokémonokról az info@hellonyiregyhaza.hu címre, majd keresd meg oldalunkon!

Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád, Internet

Rajzpályázaton is nyernek a ridensesek!

Horváth Erika második helyezést ért el.

80 éves fennállását ünnepelte a Vikár Sándor Zeneiskola

80 éves fennállását ünnepelte a Vikár...

A Vikár Sándor Zeneiskola jubileumi eseményének összefoglalója