A SIVATAGI VÁNDOROK

Napi cuki

Az Észak-Afrikában elterjedt mendeszantilop, más néven addax életének nagy részét 5-20 egyedből álló csordában, a sivatagban vándorolva tölti. A 60-120 kilogrammos mendeszantilopok a hőség elviselése miatt főként alkonyattól pirkadatig aktívak. A faj a kihalással fenyegetett állatok közé sorolható, megmentése érdekében számos állatkert indított tenyészprogramot. Ritkasága miatt Magyarországon csak két helyen találkozhatunk velük, Kecskeméten kívül a mi Nyíregyházi Állatparkunk is az otthonukul szolgál.

Érdekesség: Az összes antilop közül ők alkalmazkodtak leginkább a szélsőséges időjáráshoz; noha ritkán jutnak vízhez, képesek fedezni szükségleteiket a gyér sivatagi növényzetből.

Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád

Ugye nem felejtetted el? - 100 Ft-os nap lesz szombaton a Nyíregyházi Állatparkban

Ugye nem felejtetted el? - 100 Ft-os...