PROGRAMOK SZENT ISTVÁN ÜNNEPÉN

Városszerte színvonalas programok várják az érdeklődőket az államalapítás ünnepén. A megyeszékhelyen a Kossuth téren kenyérszenteléssel, kitüntetések átadásával, koncerttel és tűzijátékkal ünnepelnek. A Sóstói Múzeumfaluban a nagyközönség előtt áldják és szelik meg az új kenyeret. Az állatparkban pedig bemutatkoznak a park legifjabb lakói.

Nyíregyházán szombaton, a Kossuth téren 18 órakor a város polgármestere, dr. Kovács Ferenc mond köszöntőt, ezt követően kerül sor az új kenyér megszentelésére a történelmi egyházak közreműködésével. Majd átadják a Nyíregyháza Város Díszpolgára címet és az Inczédy György Életmű-díjakat. Az esemény részeként este fél kilenckor színpadra lép a Folkfusion Band Live Szimfonik. Az estébe nyúló ünnepi programot utcabál és tűzijáték koronázza meg.

A XI. Cantemus Nemzetközi Kórusfesztivál épp a napokban zajlik Nyíregyházán. A fellépők közös gálakoncertjét ugyancsak augusztus 20-án tartják 19 óra 30 perces kezdettel a Continental Arénában.

Cikk folytatása: http://www.nyiregyhaza.hu/programok-szent-istvan-unnepen-2016-08-19

Fotó: Internet

NYÍREGYHÁZI NYÁRTERVEZŐ

Mivel töltsük az időt nyáron Nyíregyházán? E kérdést nemcsak a turisták teszik...