ÚJABBNÁL ÚJABB KÖTETEK KÖNYVTÁRUNK POLCAIN

A nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár mindig is hatalmas könyvkínálattal várta az olvasás szerelmeseit, most pedig a Nemzeti Kulturális Alap által támogatott kötetek is kihelyezésre kerültek.

Ha ti is szívesen olvastok szabadidőtökben, érdemes követnetek a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár facebook oldalát, hiszen az aktuális hírek és érdekességek mellett a folyamatosan frissülő könyvkínálatról is értesülhettek bejegyzéseik által. A legújabb kikölcsönözhető darabok között biztosan találtok kedvetekre valót, hiszen a legkülönfélébb témákkal foglalkozó kötetek érkeztek meg.

ÉRDEMES BENÉZNI!

A történelemkedvelők figyelmébe ajánlanám dr. Szabó András A császármetszés kultúrtörténete munkáját, Ormos Mária A Föld felfedezése és meghódítása regényét, és Lőwy Dániel Az úri város zsidó lakosai írását – mind remek, és egyedi kiegészítői lehetnek az iskolai történelem óráknak. Ezen kívül válogathatunk a zenei, festészeti, építészeti és más képzőművészeti ágakkal foglalkozó kötetek között is, és egy igazán izgalmas téma, a fényképészet is terítékre kerül. Mégpedig nem más, mint a nyíregyházi fotóművész, Csutkai Csaba által, akinek az Ahol szétoszlik a világosság című kiállításán látott fotókat rendezték kötetbe. Ráadásképp pedig elérhetővé vált a Magyar Napló kiadásában az immár tizenötödik éve megjelenésre kerülő Az év novellái 2016 és Az év versei 2016, melyek az irodalomrajongók számára szinte kötelező olvasmánynak számítanak.

Farkas Fanni

Fotók: Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár

Nyugodt, késő nyári időjárás várható