OROSZLÁNBÉBIK SZÜLETTEK NYÍREGYHÁZÁN

Ma mutatkozott be a nagyközönségnek a Nyíregyházi Állatpark három fehér oroszlán bébije.

Január 8-án látták meg a napvilágot az immár két hónapos kölyökoroszlánok, akik eddig teljes hírzárlat mellett nevelkedtek. – A kicsik a tavasz első sugarait megérezve elhagyták a biztonságot jelentő „fészket”, és a mamájukat követve megtették az első lépéseket a kifutóban. Állatparkunk munkatársai lélegzet visszafojtva figyelték, hogy a 2017 január 8-án született fehér oroszlán kölykök vajon maradhatnak-e mamájukkal, mert az internet egyik sztárja, a nyáron született nyíregyházi kis fehér oroszlán, Kókusz a gondozók segítségére szorult, mesterségesen kellet nevelni. Aggodalmunk teljesen eloszlott a hetek múlásával, a tenyészpár - a holland származású hím állat, Inkosi és társa, a Csehországból érkezett Binti - igen gondoskodóan neveli kicsinyeit – adta hírül a Nyíregyházi Állatpark közösségi oldalán.

Együtt a család.

A kicsik között a hölgyek vannak többségben, két nőstény és egy hím kölyök cseperedik a SóstóZoo-ban. Jelenleg mindannyian anyatejjel táplálkoznak, de egy hónapon belül teljesen átállnak a húsból álló takarmányukra.

Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád