Régi fotókat vár a levéltár

Régi fotókat vár a levéltár

A fiatalokat szólította meg a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár: "Szüleitek, nagyszüleitek segítségével fedezzétek fel otthon a fiókok mélyén, a padlás zugában rejtőző régi képeslapokat, a településeteket, jeles iskolai vagy társadalmi eseményeket ábrázoló több évtizedes, netalán évszázados fotókat."

Fényképezzétek le ezeket és néhány mondatos bemutatással (mit ábrázol a kép, mikor és ki készítette, ki küldte kinek a képeslapot, milyen családi legenda fűződik a képekhez stb.) küldjétek meg 2017. augusztus 20-ig az alábbi címre: szszbml@mnl.gov.hu(link sends e-mail).

Az e-mailben írjátok meg a neveteket, életkorotokat, telefonszámotokat is. A beküldött képeket közzétesszük a levéltár honlapján, sőt a legügyesebbek elmesélhetik kincskeresésük történetét 2017. augusztus 28-án a levéltárban a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Helytörténészek első találkozóján.



#kapcsolódó

TE MÁR TUDOD MIVEL JELENTKEZEL?

TE MÁR TUDOD MIVEL JELENTKEZEL?

Ha nyíregyházi vagy, esetleg itt tanulsz, és érzel magadban vágyat arra, hogy...

VLOGGER KERESTETIK!

VLOGGER KERESTETIK!

LEGYÉL TE EGY JÓ NYÍREGYHÁZI ARC!