Magyar nyelv hete a Wesselényiben

Magyar nyelv hete a Wesselényiben

Részletekért kattints ide!

Rendkívüli órát tartottak a NYSZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma diákjai számára a magyar nyelv hete rendezvénysorozat alkalmából.



Élménynyelvtanóra címmel hirdette meg előadását Dr. Minya Károly főiskolai tanár, intézetvezető, a hazai nyelvművelés meghatározó alakja. Az interaktív órán sok kép, felirat példázta nyelvhasználatunk visszásságait.  Az érdekes nyelvi játékok valamint néhány, az érettségi dolgozatokból kiemelt félresikerült mondat humorforrása tette emlékezetessé az órát.

#kapcsolódó

Nemzetközi műemléki nap

Nemzetközi műemléki nap

Ma van a nemzetközi műemléki nap, amelyet 1984-ben ünnepeltek meg először....

A MAGYAR FESTÉSZET NAPJA

A MAGYAR FESTÉSZET NAPJA

Idén 15. alkalommal ünnepeljük a magyar kortárs festészetet.