A Honvédelmi Minisztérium az MTI megkeresésére kifejtette: a "honvédelmi tábor" megnevezés a Magyar Honvédség levédett, más által nem használható védjegye. A sereg korábban is szervezett honvédelmi jellegű táborokat, de "honvédelmi tábor" először 2016-ban volt.
A tavalyi, 2017-es kérdőívek alapján a megkérdezettek 97 százaléka úgy nyilatkozott, hogy jól tudott alkalmazkodni a katonás rendhez. Csupán a fiatalok 3 százaléka említette azt, hogy nehezen alkalmazkodott a kötöttségekhez és szabályokhoz. A résztvevők több mint kétharmada kiválóra értékelte a programokat - tették hozzá.
Kitértek arra is, hogy a magyarországi szervezetek által működtetett táborokat a www.taborfigyelo.hu weboldal, az úgynevezett "Táborfigyelő" standard szempontok (például részvételi arány, tematika, programok sokszínűsége) alapján értékeli és rangsorolja. A hivatalos online Táborfigyelő elemzés szerint az idei táborokba jelentkezők számából azt már tudni lehet, hogy a honvédelmi táborok és az egyéb katonai jellegű táborok népszerűsége várhatóan rekordokat dönt 2018-ban, és holtversenyben az idegen nyelvi táborokkal a második legnépszerűbb.
Idén nyáron Kaposváron, Csobánkán, Várpalotán, Hódmezővásárhelyen, Kecskeméten, Sárváron, Debrecen-Hajdúhadházán, Szolnokon, Székesfehérváron, Orosházán, Szentesen, Balatonakarattyán tartanak táborokat. Választani lehet a többi között logisztikus, hagyományőrző, hadtörténeti, "harcos", légierős, sport, búvár, vitorlás és e-sport tematikájú táborok közül.
eduline.hu