Haltelepítés a Bujtoson

Haltelepítés a Bujtoson

Az ÖKO Suli keretében a haltelepítésen a Móra Ferenc Általános Iskola Petőfi Sándor tagintézményének tanulói is részt vettek.

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzat Környezetvédelmi Alapjának támogatásával 750 kg őshonos halfajta, ponty került telepítésre a Bujtosi-tó élővilágának rehabilitációja, valamint vízminőségének javítása érdekében. A telepített halak amellett, hogy táplálkozásuk során megszűrik a vizet, a kikapcsolódni vágyó, szabadidejükben horgászó emberek kedvenc halfajtája is.

Az ÖKO Suli keretében a haltelepítésen a Móra Ferenc Általános Iskola Petőfi Sándor tagintézményének tanulói is részt vettek, akik egy rövid séta alkalmával megismerhették a Bujtosi Városliget növény- és állatvilágát is.

NYÍRVV Nonprofit Kft.

#kapcsolódó

Útfelújítások – Korszerűsödik többek között a Kossuth utca is, ahol jelenleg záportározókat telepítenek

Útfelújítások – Korszerűsödik többek...

Elkezdődött a csapadékvíz-hálózat felújítása a Kossuth utcán. A beruházás keretein...

Felvételi: egy kattintással elérhetők az új szabályok

Felvételi: egy kattintással elérhetők...

Már a Debreceni Egyetem honlapján is elérhetők azok az újdonságok, melyek a...