Kibővítik Nyíregyháza legrégebbi oktatási intézményét. Az iskolát a helyi evangélikus közösség 1806-ban alapította. A gimnázium főépületét 1888-ban avatták fel, ám mai formáját 1905-ben nyerte el Alpár Ignác tervei alapján.
Az iskola 1890-ben kapcsolatba lépett a turini száműzetésben élő Kossuth Lajossal, hogy felvehesse az intézmény a nevét. Kossuth válaszlevelét az igazgatói szoba falán őrzik. Az iskolának napjainkban több mint ötszáz tanulója van. A nagy múltú iskola új épületszárnyát több ütemben valósítják meg.
Első ütem: a szerkezetkész állapot
Az építkezés nyitó szakaszában megépült az új udvari szárny, a szerkezetkész állapot elérésével zárultak ennek a szakasznak a munkálatai. Ez azt jelenti, hogy a tetőszerkezet és annak kiegészítő elemei a helyükre kerültek, a külső nyílászárókat is beépítették a bővítménybe és elkészült a homlokzati hőszigetelő rendszer is.
Külsőleg is megújul
A munkálatok második ütemében a lábazati kőburkolatot helyezik majd fel és az épület külseje végső formát ölthet. A belső térben a vízhálózatot alakítják ki. Az első emeleten a tantermek, a közlekedő és a vizesblokkok viszont teljesen elkészülnek majd a tervek szerint ebben az ütemben.
A beruházó nemcsak a tartós megoldások miatt írta elő a kivitelező számára a felhasználható termékeket, hanem szem előtt tartotta, hogy a diákok, tanárok számára egészséges környezetet biztosítsanak.