120 éve szentelték fel a társszékesegyházát, ünnepségre készülnek

120 éve szentelték fel a társszékesegyházát, ünnepségre készülnek

A Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház felszentelésének 120. évfordulóját ünneplik augusztusban.

Augusztus 19-én 19.00 órakor vesperas imát énekel a Nyíregyházi Ökumenikus szkóla, Csordás Gábor plébános vezetésével a társszékesegyházban.

Augusztus 20-án délelőtt 10.00 órakor ünnepi szentmisét celebrál Bosák Nándor nyugalmazott püspök. Ezt követően Ilyés Gábor helytörténész tart előadást a templom szenteléséről. A mise után megkoszorúzzák Samassa József bíboros-érsek mellszobrát a templom bejáratánál ebben a Nyíregyházi Ökumenikus szkóla működik közre. 

nyiregyhaza.hu

#kapcsolódó

Piacok nyitva tartása és parkolások alakulása Pünkösdkor

Piacok nyitva tartása és parkolások...

A NYÍRVV Nonprofit Kft. tájékoztatása.

Erasmus+: öt város fogott össze a közös cél érdekében

Erasmus+: öt város fogott össze a közös...

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata a németországi Iserlohn testvérvárosával...