A művész az elmúlt több mint 25 évének munkáiból válogatta ki azokat a kárpitszövet képeit, melyekről úgy gondolta, tökéletesen bemutatják ezt az időszakot.
Egy negyed évszázad alkotásai
– A válogatás koncepciója az volt, hogy a képeken keresztül is bemutassam ezt az utamat. Nagyon változatos a felhozatal, mert vannak olyan képeim, melyeknél az inspiráció az én személyes életem, a gyerekkorom, vagy olyan élmények, melyeket én megéltem. De készült néhány olyan alkotás az utóbbi néhány évben, mely a hozzám közel álló görög mitológiának néhány elemét dolgozza fel. Többek között Pénelopé történetét, viccesen szoktam mondani, hogy mi kolléganők vagyunk. A történet röviden annyi, hogy Pénelopé, Odüsszeusz, Ithaka királyának felesége, amikor férje elmegy a háborúba, ő otthon marad és sző. Kérők ostromolják, akiknek azt mondja, csak akkor fog választ adni, amikor befejezi az apósának halotti leplét. Ebben a csel, hogy amit sző napközben, azt lebontja éjszaka, és a történet tulajdonképpen erről szól – mesélte a művész.
– Ez az első kiállítása a művésznőnek itt, a Kállay Gyűjteményben. Egyórás beszélgetés és több személyes találkozás után döntöttünk úgy, hogy ezt az anyagot érdemes lesz bemutatni. Hiszen egy olyan technikát vonultat fel a textilművész, amivel Magyarországon kevesen foglalkoznak – emelte ki az intézményvezető.
A Kállay Gyűjtemény további tárlatokkal is készül: az adventi időszakra például egy egész hónapos kiállítást terveznek, mely a játékokról fog szólni, valamint kicsit a karácsonyi ünnepekre és a Mikulás-várásra fog utalni.
Különleges élmény mindenki számára
Halkóné dr. Rudolf Éva, az önkormányzat képviseletében köszöntötte a megjelenteket. Elárulta: számos érdekes kiállításon volt már, azonban a mostani a technikáját tekintve is nagyon különleges.
– Amikor idejöttem, azon gondolkodtam, hogy talán a legjobb helyre került ez a kiállítás. Ebben az impozáns épületben, a város Kulturális Negyedében egy ilyen gyönyörű és különleges kiállítás tökéletes helyen van. Valóban más egy kicsit, mint egy festmény, már maga a címe – Az Út – is jelzi, hogy ezekben az alkotásokban, melyeknek technikája, ahogy a művésznő is mondta, nehéz művészet, az életének és emberi sorsoknak azok a részei elevenednek meg, melyekkel mind találkozunk az életünk során. Ez a kiállítás lenyomata annak az útnak, mely egy embert végigkísér az alkotó művészete, illetve magánélete során is – részletezte a képviselő, s hozzátette: mindenkinek különleges élményben lehet része, ha megtekinti a tárlatot, hiszen olyan életpillanatokat láthat, melyeket kiemelkedő módon valósított meg az alkotó. A kiállítás november 3-ig látogatható.
Szerző: Csatári Jázmin