Nyitottak és grilleztek - Két eseménnyel indította a nyarat a Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda a Mustárházban

Nyitottak és grilleztek - Két eseménnyel indította a nyarat a Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda a Mustárházban

A tanév utolsó hetében a Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda nyílt napot szervezett általános- és középiskolások számára annak érdekében, hogy minél több diák ismerhesse meg az iroda tevékenységét és a Mustárház által nyújtott lehetőségeket.

A helyi közélet alakításán túlmenően nemzetközi lehetőségekről is több bemutatót és élménybeszámolókat tartottak a DPI tagjai. Elmondták a mintegy 120 résztvevőnek, hogy helyben bele tudnak szólni az őket érintő kérdésekbe, a döntéseket befolyásolni tudják, melyekre több példát is felsoroltak.

A nemzetközi projektekben való részvétel pedig szélesíti az egyéni tudás bővülését, valamint komoly humánerő-kapcsolatokra lehet szert tenni, illetve sok helyre eljutni, mindezt ingyen. Másnap egy grill partyt szerveztek az iroda tagjai, melyen két helyi fiatal zenekar lépett fel, valamint tovább mélyíthették kapcsolataikat a régi és újonnan érkezett résztvevők, akik közül remélhetőleg minél többen aktívan is bekapcsolódnak majd a Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda munkájába. A grill party közel 200 résztvevője így a kulturális és kulináris élvezeteken túl személyes kapcsolatokra is szert tudott tenni. Az eseményeket Nyíregyháza MJV Önkormányzatának Ifjúsági Alapja támogatta.

 

Az információkat Décsi Dorottya diákpolgármester juttatta el a szerkesztőségünkbe. 

#kapcsolódó

Ön mennyivel tartozik? - Érkeznek az adószámla-értesítők

Ön mennyivel tartozik? - Érkeznek az...

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) márciustól folyamatosan küldi az adószámla-értesítőket...

Emlékkonferencia – Előadásokon mutatták be Luby Margit hagyatékát

Emlékkonferencia – Előadásokon mutatták...

Egész napos konferencián mutatták be Luby Margit életművét a néprajzkutató...