MÓDY VIRÁG NÍVÓDÍJJAL GAZDAGODOTT

A nyíregyházi Módy Virág (20) már diákként is számos népzenei és citera versenyen kiemelkedő helyezést ért el, most pedig életének első felnőtt megmérettetésén Nívódíjjal jutalmazták. A Nyíregyházi Egyetem ének-zene és népzene tanári szakos hallgatója rengeteget készült a Vass Lajos Népzenei Versenyre – és meg is lett az eredménye!

– A Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei döntőjét Budapesten rendezték meg november 5-én, és elképesztően sok felkészülés előzte meg a megmérettetés napját. Tanárom, Hajdú Ágota segítette a gyakorlásban, valamint egyetemi tanárom, Dragony Gábor is meghallgatta versenycsokromat és ellátott pár jó tanáccsal. Kisebb fellépéseken gyakorolhattam a versenyanyagomat, hogy az izgalmat is meg tudjam szokni, ugyanis ez volt életem első Kárpát-medencei döntője, méghozzá a felnőtt mezőnyben. Már a verseny napján nagyon jól éreztem magam. Elkísért az egész családom, akik támogattak és nyugtatgattak, hogy ne izguljak, mert nagyon ügyes leszek. Ez így is történt… A produkcióm után rengetegen megdicsértek, hogy ügyes voltam, idegenek állítottak meg, hogy gratuláljanak a remek produkcióhoz. Széles András citeraművész pedig szintén megdicsért, hogy nagyon szép csokrot játszottam, és szerinte sokat fejlődtem. A zsűri Nívódíjban részesített, aminek nagyon örültem és nagyon szépen köszönöm nekik is, valamint szüleimnek, s felkészítő tanáromnak, Hajdú Ágotának – mesélte Virág, aki számára kiemelten fontos a hagyományőrzés.

Ha érdekel, honnan indult a fiatal tehetség, olvassátok el korábbi interjúnkat, ITT!

Farkas Fanni

Fotók: Internet

Nyíregyháza tele van Pokémonokkal

A városban is sokan Pokémon-lázban égnek, telefonjaikkal járják az utcákat,...

Hűvös nyár?

Dávid Mihály szerint az idei nyár hidegebb lesz az átlagosnál.