Miért éppen Nyíregyháza?

Így vélekednek a Mustárház önkéntesei:

Mondhatnánk, hogy Nyíregyháza ellentmondásos célpont, amelyet választhattak az önkéntesek. Franciaország, Oroszország, Spanyolország és Görögország kis és nagy városaiból mindannyian itt kötöttünk ki mégis. A Mustárház önkénteseinek nincs egy általános válasza, hogy miért is Nyíregyházát válaszották, mindenkinek  különböző indokkal lett a figyelem középpontjában ez a város. Néhányan közülünk nem is tudták hova érkeznek pontosan, páran érkezésük előtt viszont saját “kis kutatást végeztek”, hogy megismerjék a települést. Mindannyian kerestünk valamit: új tapasztalatokat, új kultúrákkal és új emberekkel való találkozási lehetőséget, kilépni a komfortzónánkból. A legaktívabbak számára a sportesemények és a túraútvonalak jelentettek pluszt Nyíregyháza kiválasztásában. A kevésbé aktívak számára a híres környékbeli borok is szerepet játszottak. Mindezek mellett szeretnénk megismerni a környék nevezetességeit, egyúttal sok-sok találkozást a helyi fiatalokkal és emberekkel, betekinteni a helyiek mindannapi életébe. A rádió iránti szeretetünk határozottan a találkozási pontunk volt, melyet a Mustarházban fedeztünk fel. Hogy végre megtaláljuk-e azt, amit keresünk, még nem tudjuk, de már most elmondhatjuk, hogy bár a város nem hatalmas, de ez a kaland mégis óriási lesz!

Olympia Katsouli, Görögország

Fordította: Lukács Rajmund, Mustárház

LÉGY TE IS STAR WARS HŐS!

RÉSZLETEKÉRT KATTINTS IDE

Verébavató a Kölcseyben

Ezeket a képeket látnod kell!