50 éves HALLE BERRY

2016.08.14.
Clevelandben született, ápolónő édesanyja egyedül nevelte fel őt és a testvérét, apukájuk hamar lelécelt tőlük. Ráadásul nehezítette sorsukat bőrszínük, ami miatt sok bántás érte a lányokat.

De Halle erős akarattal vezéregyéniséggé nőtte ki magát iskoláiban, a gimiben még a suli hírlapot is ő szerkesztette. S mivel rendkívül vonzó tinédzserré serdült, sorra nyerte a tini szépségversenyeket, előbb Ohio államban, majd az Egyesült Ållamokban, végül korosztályában ő lett Miss World. A sikereken fellelkesedve abbahagyta tanulmányait, előbb modell lett, majd kisebb tévészerepek révén színésznő, a Dzsungelláz címû mozifilm után pedig befutott embernek mondhatta magát. Csakhamar nagy sikert aratott A Flintstone családban, 2002-ben pedig felért a csúcsra, amikor a Szörnyek keringője címû film főszerepéért megkapta az Oscar-díjat. De máig tart a lendület, világszerte hódított A Macskanő címû filmje, majd pedig az X-Men harmadik folytatása - az első kettőben is szerepelt persze. Egyike Hollywood legjobban kereső sztárjainak, de azért szívesen panaszkodik, bár nem kell komolyan venni.

Fotó:Internet