Kerekes Éva 50 éves

50 éves KEREKES ÉVA színésznő. Kaposvárott született, s mivel akkoriban a Csiky Gergely Színházban nagyon jó társulat volt, a gimnázium helyett is sokszor színházba járt. Világéletében ez a pálya vonzotta, talán nagypapája szerettette meg vele a színészetet, aki Rákosi Szidi híres színiiskolájába járt, de végül nem került a pályára, és sajnos azt sem érte meg, hogy unokája megvalósítja az ő egykori álmát.

Évának nem is jutott eszébe, mi lesz, ha nem veszik fel a főiskolára. De végülis igaza volt, hiszen elsőre bekerült, szépen rendben elvégezte, s egyik tanára, Bálint András leszerződtette a Radnóti Színházba. Sorra kapta a szerepeket, hívták más színházakba is, majd felfedezte a tévé, azután a film, kevés kollégája van a pályán, akinek ilyen sima, zökkenők nélküli a karrierje. Emlékezetes alakítást nyújtott a Budapesti Kamaraszínházban az Osztrigás Mici című bohózatban, a Komédiumban pedig A pulóvergyűjtő című darabban. Ha mostanában szeretnénk tapsolni neki, akkor az Örkény István Színházba - az egykori Madách Kamarába - vegyünk jegyet, ahol az Anyám tyúkja, az Apátlanok, a Macskajáték és a Tartuffe című darab közreműködője. Filmjei közül talán a Zsötem és a Franciska vasárnapjai a leghíresebb, s közreműködött a többször  is képernyőre került Szarajevó kávéház című remek tévéjátékban.. "Kerek az életem" - nyilatkozta egyszer, s ehhez rendezett magánélete is hozzájárul, van férje, két szép gyermeke.

(Fotók: Internet)

Holland sztár DJ Nyíregyházán

Hogy ki az? Kattints és megtudod!

Fiú lesz vagy lány?

Az apuka választja ki a gyerek nevét. Zsófi eddig csak két kilót hízott a terhesség...