TŐKÉS-DÍJAT KAPOTT DÉNES BÁCSI

Szabó Dénes, Kossuth- és Liszt-díjas karnagyot, "Dénes bácsit" tüntették ki idén a Tőkés László-díjjal.

Az elismerést a kisvárdai székhelyű Tőkés László Alapítvány hozta létre. Az alapítvány célja a magyar kulturális örökség megóvása, a kulturális tevékenység támogatása határon innen és túl. Az alapítvány 1996-tól évenként díjaz olyan művészeket, közéleti szémélyiségeket, akik sokat tesznek a magyar kultúráért. Lengyel Szabolcs, kuratóriumi elnök elmondta, idén egyhangú döntés született.

Szabó Dénes, kórusvezető, karnagy, zenepedagógusnak a magyar kultúráért, a magyar zenéért, a magyar éneklésért tett fáradozásaiért ítélték meg a díjat. A nyíregyházi karnagy első szabolcsi díjazottja az alapítványnak.

Tőkés László, az alapítvány és a díj névadója is köszöntötte a kitüntetettet. A református püspök és eu parlamenti képviselő azt mondta nagyra becsüli a karnagy munkáját, és úgy véli Szabó Dénes, tevékenysége a magyar nemzet egészét szolgálja. A rangos elismerést a kisvárdai református templomban adták át.

Z. Pintye Zsolt

fotó:intenet

„Szellemes Kölcsey”

2018. október 24-én „szellemjárás” helyszíne volt a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc...

Szakmák Éjszakája 2018-ban is!

Próbáld ki, csináld meg, ismerd meg!