KLÓRGÁZ MÉRGEZÉS AZ USZODÁBAN

KLÓRGÁZ MÉRGEZÉS AZ USZODÁBAN

Klórgáz mérgezést szenvedett kilenc ember kedden délelőtt Nyíregyházán, a Sóstói úton lévő egyik közintézmény uszodájában.

A baleset az elsődleges információk szerint akkor történt, amikor kénsavat és hypot öntöttek össze, ezt megpróbálták közömbösíteni. A gázfelhő miatt az épületben tartózkodók rosszul lettek, közülük három embert a nyíregyházi hivatásos tűzoltók mentettek ki, akik teljes légzésvédelemben az épületet átvizsgálták, majd nagyteljesítményű ventilátorral átszellőztették. A katasztrófavédelmi mobil labor munkatársai az átszellőztetés után már egészségre káros értékeket nem mértek.

#kapcsolódó

Videó a Michelin Bringafesztiválról!

Videó a Michelin Bringafesztiválról!

Miért volt érdemes ellátogatni a rendezvényre? Milyen volt a hangulat Önök...

Gázfűtés: életveszélyes kontárokra figyelmeztetnek

Gázfűtés: életveszélyes kontárokra...

A karbantartás hiánya és a rossz kémények felelősek a szén-monoxid-mérgezésekért.