Van valami megfoghatatlanul izgalmas abban, amikor különböző tudományágak lelkes képviselői, jelen esetben a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium vezetőségének és tantestületének hét tagja, együtt indulnak el „felfedező útra”. Még izgalmasabbá tette programunkat az úti cél és a küldetés: látogatást tenni testvériskolánkban, a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban; megismerkedni az ottani oktatási rendszerrel, módszerekkel és nem utolsó sorban a kollegákkal. Három nap kevésnek bizonyult ahhoz, hogy nagyon elmélyülhessünk az ottani oktatási szisztémában, bár olyan sok a közös, mégis minden annyira más a két Kölcseyben. A szakmai élményeket vendéglátóink, valamint a főgimnázium vezetősége és tantestülete szívből jövő érdeklődéssel és kedvességgel fűszerezték.
A két tantestület képviselőinek voltak hivatalos programjai, melyet óralátogatások követtek. Vendéglátóink azonban úgy állították össze a programot, hogy a szakmai tapasztalatszerzésen túl kulturális élményben is lehessen bőven részünk: meghallgathattuk a szatmárnémeti filharmonikus zenekar egy csodálatos koncertjét, megtekinthettük a kölcseys színjátszókör előadásában a Prometheus című darabot, megnézhettük a Károlyi család temetkezési helyét a kaplonyi ferences rendi kolostorban, majd a nagykárolyi kastélyban is tehettünk látogatást. Látogatásunkat egy hajnalig tartó szülői bál zárta, ahol a kitűnő hangulat kiváló szervezésről és nagyon jó tanár-szülő kapcsolatról árulkodott.
Nem lenne teljes a kép, ha nem említenénk meg az iskola és a bentlakás (kollégium) konyháját, ahol a menzai színvonalat messze felülmúló finomságokkal vártak bennünket.
A szűk három nap eseményei, programjai, és legfőképp a szeretetteljes fogadtatás megerősítette bennünk: büszkék lehetünk rá, hogy a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium a testvériskolánk.
Szabó-Papdi Eszter
a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium angol-francia szakos tanárnője