Térfigyelő kamera által rögzített felvételt nézhettek a diákok a tárgyaláson

Térfigyelő kamera által rögzített felvételt nézhettek a diákok a tárgyaláson

A diákok végig tiszteletben tartották a bíróság tekintélyét.

A nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium 9/b. és 9/c. valamint a Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 8. osztályos tanulói egy fiatalkorú elkövetőt érintő büntető ügy tárgyalásán vettek részt a Nyitott Bíróság program keretében a Nyíregyházi Járásbíróságon, 2019. 04.01. napján.

A tárgyalás előtt dr. Szivási Péter bíró rövid tájékoztatást tartott a diákok részére az ügy lényegéről,  a tárgyalás rendjének megtartásáról.  A kifosztás miatt indult eljárásban a diákok részesei lehetettek a sértettek, valamint a tanúk meghallgatásának. A tárgyalás különösen érdekes volt a diákok számára, ugyanis  megnézhették  a bűncselekményt rögzítő, térfigyelő kamera által rögzített felvételt is. A diákok végig fegyelmezetten vettek részt a tárgyaláson, mely végül ítélethirdetéssel zárult. Az ítélet kihirdetését követően az eljáró bíró általánosságban beszélt a diákoknak a fiatalkorúakkal szemben alkalmazandó büntetés kiszabási elvekről, a próbára bocsátásról és a  javítóintézeti nevelésről.  Külön rávilágított a javítóintézetekben irányadó kötelező magatartási normákra.

A diákok végig tiszteletben tartották a bíróság tekintélyét.

#kapcsolódó

A POKÉMON GO VÉGLEG ELBUKOTT?

A POKÉMON GO VÉGLEG ELBUKOTT?

A hatalmas nyári őrület után ma már lassan alig találni egy-egy Pokémon GO...

Állat asszisztált terápia a Ridensben

Állat asszisztált terápia a Ridensben

A Nyíregyházi RIDENS Szakgimnázium, Szakközépiskola, Szakiskola, Készségfejlesztő...