Újabb magyar nőnél diagnosztizáltak új koronavírus-fertőzést

Újabb magyar nőnél diagnosztizáltak új koronavírus-fertőzést

Újabb magyar nőnél diagnosztizáltak új koronavírus-fertőzést

3-ra nőtt a Magyarországon diagnosztizált koronavírussal fertőzöttek száma, a Debrecenben élő brit férfi egy kontakjánál, egy magyar nőnél mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19). A nő már napok óta a Szent László kórházban van elkülönítve.

Az újonnan diagnosztizált fertőzött a  népegészségügyi hatóság számára már ismert volt, mint egy korábban diagnosztizált COVID-19 fertőzött  kontaktja. Az országos tisztifőorvos által kiadott eljárásrendnek megfelelően az ő esetében is haladéktalanul megkezdődik a járványügyi vizsgálat és kontaktkutatás.

Vele együtt hazánkban eddig 13 új koronavírus-fertőzöttet tartanak nyilván, közülük 8 iráni, 1 brit, és 4 magyar állampolgár.

Így zajlik a kontaktkutatás: https://koronavirus.gov.hu/cikkek/nnk-igy-zajlik-kontaktvizsgalat

koronavirus.gov.hu

#kapcsolódó

Újabb forgalomkorlátozás Nyíregyházán - Szépül a város

Újabb forgalomkorlátozás Nyíregyházán...

Ne megszokásból közlekedjenek.

VIDEÓ! Élő adásban lökte félre az M1 tudósítóját egy nyugdíjas

VIDEÓ! Élő adásban lökte félre az M1...

Élő adásban lökte félre az M1 németországi tudósítóját egy dühös nyugdíjas