Péntektől regisztrálhatnak energiatámogatásra a szálláshelyek és az éttermek

Péntektől regisztrálhatnak energiatámogatásra a szálláshelyek és az éttermek

A pályázat feltételei itt olvashatók

Megjelent az energiaköltség- és beruházás támogatási program legfrissebb, módosított felhívása, amely részletezi, hogy a szálláshely-szolgáltatók és a vendéglátó egységek üzemeltetői milyen feltételekkel pályázhatnak az állami segítségre.

A kormány még karácsony előtt döntött arról, hogy a korábban az energiaintenzív feldolgozóipari vállalkozásoknak biztosított rezsitámogatást (Feldolgozóipari KKV Energiaköltség és Beruházás Támogatási Program) kiterjeszti a szálláshelyekre és a vendéglátó egységekre is. A döntés értelmében mintegy 16 ezer vendéglátó egység és 4500 szálláshely kaphat segítséget az energiaválság miatt megnövekedett rezsiköltségei mérsékléséhez – adta hírül akkor a Magyar Turisztikai Ügynökség.

Az állami támogatási program most megjelent hetedik, módosított felhívásából már kikerült a „feldolgozóipari” szó, és a pályázat elnevezése „KKV Energiaköltség és Beruházás Támogatási Program 2022-2023″-ra módosult.

A pályázat benyújtásának első lépése a regisztráció, amit mielőbb érdemes megtenni. A szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás nemzetgazdasági ágba tartozó vállalkozások (TEÁOR 55-56) számára a pályázati regisztrációs felület 2023. január 20-án nyílik meg. A program keretében két különböző támogatási konstrukció érhető el az érintett turisztikai mikro-, kis- és középvállalkozások számára. A 2023. január, február, március havi, számlával igazolható földgáz-, villamosenergia-, illetve távhőköltségek esetében vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek, amelynek mértéke az előző év azonos időszakához mért növekmény maximum 50%-a lehet. Továbbá lehetőségük van energiahatékonysági beruházás hitellel érintett részéhez az önerőt kiegészítő, legfeljebb 15 százalékos vissza nem térítendő támogatás igénybevételére is.

A pályázati kritériumok és kötelező vállalások között szerepel:

  • a vállalkozás 2021-es energiaköltsége eléri az adott évi értékesítés nettó árbevételének 2 százalékát.
  • a vállalkozás 2021-ről teljes lezárt üzleti évvel rendelkezik és 2021. január 1. előtt alapították.
  • 2023. IV. negyedévének végére a vállalkozásban foglalkoztatottak létszáma legfeljebb 10 százalékkal csökkenhet a 2022-es év azonos időszakához képest.
  • a vállalkozás vállalja, hogy energiahatékonysági beruházást hajt végre legkésőbb 2024 végéig.

A támogatási kérelmet az egyes hónapokra külön-külön, vagy több hónapra vonatkozóan egyszerre is be lehet nyújtani.
A pályázati felhívás elérhető ezen a linken.

Forrás: www.turizmus.com

#kapcsolódó

Újabb Vidor-díjat adtak át

Újabb Vidor-díjat adtak át

A Brighella-díjat a Szarvasnak gyermeke előadásban nyújtott epizódalakításáért...