Cigarettacsikk buktatta le a tolvajt

Cigarettacsikk buktatta le a tolvajt

A Nyíregyházi Járási Ügyészség tájékoztatása.

Hátra hagyta a DNS mintáját az a tolvaj, aki feltört egy személygépkocsit, és abból több mint százezer forint értékben lopott el szerszámokat és egy húros hangszert.

 

A 18 éves nyíregyházi fiú 2022 szeptemberének elején Nyíregyháza belvárosában lévő, sátorgarázsban parkoló lezárt gépkocsit ismeretlen módon kinyitotta, és abból különböző szerszámokat, valamint egy több mint 50.000 forint értékű ukulele hangszert tulajdonított el, majd azokat néhány ezer forintért ismeretleneknek eladta.

 

A fiatal férfi a lopáskor cigarettázott, és a csikket a sátorgarázsban felejtette, ez buktatta le, ugyanis vádlott jelen cselekmény elkövetését nem sokkal megelőzően több vagyon elleni bűncselekményt is elkövetett, melyek miatt büntetőeljárás folyik ellene, így a hátrahagyott DNS-ét azonosítani tudták.

 

A jelenleg más ügyben letartóztatásban lévő fiatalemberrel szemben az ügyészség börtönbüntetés kiszabását indítványozta.

 

 

Dr. Borsodi-Buss Emese

    helyettes sajtószóvivő

#kapcsolódó

Ma kezdődik a csillagászati tavasz

Ma kezdődik a csillagászati tavasz

A nappalok a légkör fénytörő hatása miatt valójában már tegnap óta hosszabbak,...

Újabb egyetem döntött: az ELTE is eltörölte a kötelező nyelvvizsgát a diplomaszerzéshez

Újabb egyetem döntött: az ELTE is eltörölte...

A változtatás miatt pedig hamarosan átírják a tanterveket is az egyetemen.