Dr. Olvasztóné Dr. Ésik Katalin A Debreceni Orvostudományi Egyetem elvégzését követően a nyíregyházi Jósa András IV. Belgyógyászati Osztályán kezdett dolgozni. Belgyógyászati szakvizsgát, Endokrinológiai szakvizsgát, illetve foglalkozás-egészségtani szakvizsgát szerzett. Jelenleg háziorvos praxisban a 17.-es számú háziorvosi körzetben látja el a betegeket magas szintű szakmai tudásával és emberszeretetével. Nem csak a betegei körében elismert, hanem az oktatás területén is jelentős szerepet vállal. Részt vett a Zay Anna Egészségügyi Szakközépiskola tanulóinak, az Egészségügyi Főiskola hallgatóinak, valamint a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar MSC Ápoló, a Kiterjesztett Hatáskörű Ápoló közöségi szakirányos hallgatók képzésében és vizsgáztatásában. Mindemellett továbbképző előadásokat tartott háziorvosoknak. A debreceni Háziorvosi Tanszék Címzetes Oktató Főorvos kinevezést is megkapta.
Andrikó Imre több mint 50 éves szakmai tapasztalatot tudhat maga mögött, mint cipész. Gyermekeinek készítette az első néptáncos cipők, aminek végül a mesterévé vált. Ezáltal folyamatosan kutatta Szabolcs – Szatmár – Bereg vármegye néptáncos lábbeli hagyományait. A kutatásoknak köszönhetően a műhelyben kézzel készített tökéletesen illeszkedő cipők a legmagasabb minőségi követelményeknek is megfelelnek. Számtalan nyíregyházi táncegyüttes, népdalkör, hagyományőrző csoport viseli az általa készített lábbelit. Az ország különböző részein szervezett néptáncfesztivál, illetve népi rendezvény rendszeres résztvevője. Tagja a Fügedi Márta Népművészeti Egyesületnek, ahol az évente megrendezésre kerülő kiállításon 2 alkalommal is különdíjban részesült. Hite és kitartása mindannyiunk számára példaértékű.
Dr. Csorba Sándor Emeritus Professzor, 1957-ben végzett az ELTE Bölcsésztudományi Karán magyar-történelem szakon kitűnő eredménnyel. Ezután a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium alapító tanári tagja és iskolai könyvtárosa lett. 1962-től a Magyar Szakmai Munkaközösség, az Önképzőkör, valamint az Irodalmi színpad vezetője is volt.
Közben a TIT Idegen Nyelvi Szakosztály alapító elnöke lett, 1967-ben pedig minisztériumi ösztöndíjjal Angliában az Exeteri Nyári Egyetem résztvevője lett. 1973-tól a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán kezdett oktatni adjunktusként. 1978-ban doktorált Budapesten az ELTE-N. 1987-ben kandidált, így az MTA köztestületi tagja, valamint főiskolai tanára lett. 1988 óta sorozatszerkesztője a Kölcsey Társasági Füzeteknek, újabban a Cégénydányádi Kende Könyvespolc kiadványainak sorozatszerkesztője. 1999-ben habitált a Debreceni Egyetemen. 2002-ben Bessenyei Ezüst Emlékérem kitüntetésben részesült, majd pályája befejeztével Professor Emeritus kitüntető címet adományoztak részére. Nyugdíjba vonulása után is tovább oktatott, a záróvizsgák társelnöke volt és ma is számos előadást tart, valamint folyamatosan publikál. Átéléssel gyönyörködik a ránk maradt kézírásokban és technikai eszközökben, valamint megrendíti a nemzetek küzdelmeinek sorsfordító eseménye és nemzeti himnuszunk felhangzása. Számára a siker titka annak felismerése, hogy van bennünk önbuzgalom a munkálkodásunk iránt és jókedvvel szorgoskodunk-e a kívánt eredmény elérése érdekében.