Tovább szélesíti hosszútávú együttműködését a DE Egészségtudományi Kara a gyógyfürdővel annak érdekében, hogy a gyakorlati alapú tudásátadás mellett új kutatási irányokat is kijelöljenek a fürdőgyógyászat terén.
- A kar, valamint a gyógyfürdő együttműködésében balneológia terápia néven idén szeptemberben új, tizennégy hetes szabadon választható kurzus indult, melyen a hallgatók bővíthetik meglévő gyakorlati ismereteiket és új módszerekkel egészíthetik ki szakmai fejlődésüket - hangzott el a felek tájékoztatóján szerdán Nyíregyházán.
- Minden esetben az a célunk, hogy a hallgatók a legjobb szakmai tudást kapják meg, ennek egyik alapja a gyakorlóhelyekkel való szoros együttműködés. A gyógyfürdőben az egyetemisták olyan szakmai szocializációs közösségbe kerülnek, amely segíti őket, a szakemberektől jó példákat láthatnak és új kihívásokat találhatnak maguknak. Naprakész tudásra tehetnek szert, ezek birtokában pedig a munkába állás ritmusát is azonnal felvehetik, reagálhatnak a folyamatos munkaerőpiaci elvárásokra. A szoros kapcsolattartáson és a párbeszéden alapuló együttműködésünk a gyógyfürdőkben gyógyulni vágyó betegek érdekeit is szolgálhatja. Az egyetem és a gyógyfürdő közötti megállapodás célja ugyanis az egészségtudatos szemlélet kialakítása és az erre törekvő figyelemfelhívás. Ez a szemlélet a képzéseinkben is rendre központi szerepet tölt be
– hangsúlyozta Móré Marianna, a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar dékánja.
Az eseményen Matavovszky Dániel, a Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. igazgatója kiemelte, hogy a kurzus egy újabb szintre emeli a karral meglévő, hatékony és eredményes munkát, a szakmai gyakorlatokat, ezekből rengeteget profitálhatnak elméleti és gyakorlati szinten is a hallgatók. Hozzátette: a fürdő számára továbbra is stabil tudományos bázist jelent az egyetem jelenléte.
Tisza Andrea, a Sóstó-Gyógyfürdők által üzemeltetett Aquarius Fürdőgyógyászat orvosigazgatója felidézte, hogy az egyetemet és a gyógyfürdőt egy töretlen, évtizedes együttműködés köti össze, mely most hosszú távon tovább bővül.
- Az egyetem hallgatói, kiemelten a gyógytornász és az egészségszervező szakon tanuló fiatalok testközelből ismerhetik meg a legmodernebb gyógyászati lehetőségeket és eszközöket, az itt szerzett tudás révén pedig hatékonyabban alkalmazhatják majd a tapasztalataikat egy egészségesebb társadalomszemlélet kialakításában, a prevenció alkalmazásában. Az egyetemi kutatás a gyógyvízterápia, a fürdőgyógyászati, fiziológiai kezelések hatékonyságának alátámasztására indulhat el hamarosan
– fogalmazott az orvosigazgató.
A két intézmény tíz éves együttműködése előtt tisztelegve, valamint azt tovább szilárdítva az ETK dékánja, valamint a gyógyfürdők igazgatója emléktáblát avatott az Aquarius Fürdőgyógyászat bejáratánál.
Portálunkat az egyetem Sajtóközpontja tájékoztatta.