A JÖVŐ HARCOSAI A KÖNYVTÁRBAN

Egy nyíregyházi fiatal debütáló kötetével ismerkedhetnek meg az érdeklődők április 26-án, kedden 11 órától a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár kamaratermében. Bessenyei Gábor A jövő harcosai urban fantasy regénye a görög mitológiába repít el minket.

A történetben három fiatal – Marcell, Erik és Adria – fantasztikus elemekkel átszőtt kalandjainak lehetünk részesei, melyekből nem hiányozhatnak a görög mitológia istenei, az időutazás, a rejtélyek megoldása, és természetesen a világ megmentése sem. De sikerülhet-e mindez három tinédzsernek? A jövő harcosaiból kiderül.

ÉRKEZIK A FOLYTATÁS

A 2015-ben megjelent regény írója, Bessenyei Gábor egy interjúban elárulta, Gabriel García Márquez Száz év magány című műve, és a gyermekkorának szerves részét képező képregények inspirálták arra, hogy megírja saját urban fantasy történetét. Melynek itt még nincs vége, hiszen amellett, hogy a második rész készül, éves szinten tervezi a folytatást az író. Ha érdeklődtök a görög mitológia, az urban fantasy és a kalandok világa iránt ott a helyetek április 26-án 11 órától a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár kamaratermében!

Farkas Fanni

Fotók: Internet

HÉTFŐTŐL KAPHATÓK A JEGYEK A VIDORRA

Pénteken minden kiderül a színházi programról!