Ó, AZOK A CSODÁLATOS TOLLAK!

Napi cuki

Ha jártatok már a Nyíregyházi Állatparkban biztosan találkoztatok a lenyűgöző tollazatú páváink egyikével, hiszen szép számban színesítik a területet. A kis csoportokban élő kék páva egyébként leginkább fákkal tarkított dombvidékeken él, napközben a talajon mozog, az éjszakát pedig egy fára felreppenve tölti. Azonban nem mindig voltak háziasított állatként számontartva ezek a gyönyörű teremtmények, négyezer évvel ezelőtt Mezopotámiában szelídültek meg. Különlegességük, hogy amíg a tojók mindösszesen a 85 centiméter hosszúságot érik el, addig a kakasok 213 centiméteresek is lehetnek.

Érdekesség: Egy, a természetben is felbukkanó genetikai hiba következtében színmutáció alakult ki ennél a fajnál, így jött létre a fehér páva. Az impozáns külsejük azonban veszélyt is rejt magában, hiszen kirívó színük felkeltheti a ragadozók figyelmét a vadonban.

Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád

Te szavaztál már? Még nem késő!

Szoros versenyben van a Nyíregyházi Állatpark az „Év turisztikai attrakciója”...