Nyíregyházán is hódít a K-pop

A koreai pop egy feltörekvő műfaj mely a nyíregyházi fiatalok közt is egyre jobban terjeszkedik és populárisabbá váll.

A sokszor már különálló műfajként emlegetett zeneipar, rengeteg tehetséges fiatal előadót kínál tálcán leginkább a mai tinédzserek örömére. Számtalan együttes dalait hallgatják, a számokhoz tartozó koreográfiát pedig nagyon sokszor megtanulják. Egyre több „K-pop cover” tánccsapat alakul városunkban is.

Különböző rendezvényeket szerveznek Kelet-ázsiai témákban, ahol a hasonló ízlésű fiatalok egyszerűen ismerkedhetnek hozzájuk hasonlókkal. Ilyen a Mustárházban megszervezett „Ázsia Fesztivál” című rendezvény is, melyet eddig a Lot:us tánccsoport és a M.Y Unit tagjai is igyekeztek minden évben megszervezni. Ez az egyre növekvő ipar úgy látszik az elkövetkezendő években még töretlenül fogja gyűjteni követőit, együttesei pedig egyre magasabbra tudnak törni a listák éle felé.

Vass Lívia

Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Technikum 11. d osztály

Like 3, hamarosan elődöntő

Lezárult a nevezési határidő a Like 3 elnevezésű nyíregyházi tehetségkutató...

Marketing Főváros lett Nyíregyháza

19 díjat nyert a város, ezzel 2020 fődíjasa lett.