Tourist Police program Nyíregyházán

A Tourist Police program keretein belül idén is 5 erdélyi fiatal tölti gyakorlatát Nyíregyházán. A magyarul, angolul, németül és románul beszélő diákok a járőröző rendőrökkel teljesítenek szolgálatot, és információkkal segítik a külföldről érkezett és a helyi vendégeket.

A szolgálat teljesítése előtt pontos tájékoztatást kapnak azok a diákok, akik részt vesznek Nyíregyháza Megyei Jogú Város, a Nyíregyházi Rendőrkapitányság és a Sipkay Barna Középiskola cserediák programjában. Második éve töltik a szászrégeni középiskolások szünidejük egy részét Nyíregyházán. A turisztika tagozatos tanulók gimnáziumi gyakorlatuk részeként segítenek az ide érkezőknek. Nyelvtudásukat és idegenforgalmi ismereteiket kihasználva július 28-ig vesznek részt az évek óta sikeresen működő Tourist Police programban, amelynek célja a külföldről érkezett turisták tájékoztatása.

MAGYAR, ANGOL, NÉMET ÉS ROMÁN NYELVEN SEGÍTENEK

A diákok magyarul, németül, angolul és románul beszélnek, így szinte minden turistával tudnak kommunikálni. Sóstógyógyfürdőn az Állatparkban, a Múzeumfaluban és a Parkfürdőben állnak a turisták rendelkezésére.

Bereczki Sarolta azt mondta, azért vesz részt a programban, mert élményt szeretett volna szerezni. Tavaly itt járt társaitól hallotta, mennyire hasznos az itt eltöltött pár hét. Hozzátette, mivel turizmus szakra járnak, ezért a gyakorlatba szerette volna átvinni azt, amit az iskolában elméletben megtanultunk.

Cikk folytatása: http://www.nyiregyhaza.hu/utbaigazitas-tobb-nyelven-2016-07-11

(Fotó:internet)

Próba felvételit tartottak a Zrínyiben a nyolcadikosoknak

Próba felvételit tartottak a Zrínyiben...