Megjelent Pesten az omnibusz őse

Megjelent Pesten az omnibusz őse

185 éve Pesten megjelent az első „társaskocsi”, az omnibusz őse.

– Megindult a társaskocsi a Városligetbe, elérhetőbbé vált a park. Az első, óránként közlekedő kocsikat Kratochwill János vendéglős indította 1832. július elsején – írja a Városliget Történeti Kronológiája. A vendéglős által indított ló vontatta kocsik a mai Széchenyi István teret és a Városligetet kötötték össze.

 

Egy későbbi, 1896-os képen az omnibusz


Farkas Fanni

Fotók: Internet

#kapcsolódó

Ma van a Fagyi Napja!

Ma van a Fagyi Napja!

Idén se hagyd ki a Kézműves Fagylaltok Napját! Íme a lista, hogy hol fagyizhatsz...

Posztolj verset az utcára!

Posztolj verset az utcára!

Egyre több a vers a közterületeken, a Magyar Költészet Napja alkalmából ebben...