Kölcseysek és a Magyar Kultúra Napja

A Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium a magyar kultúra napja alkalmából több eseményen is részt vesz határainkon innen és határainkon túl.

2018. január 12-13-14-én Hok Laura és Tölgyes Veronika 11. a osztályos tanulók a „Minden morzsa számít" Közösségépítő és Segítő Egyesület, valamint a Kölcsey Társaság meghívására a Kölcsey Ferenc Szónokverseny országos döntőjében vettek részt, amelynek Vác városa adott otthont. Felkészítő tanáruk Dr. Czakóné Olesnyovics Veronika volt.

2018. január 15-én, hétfőn a 10. c osztály magyar-történelem tagozatos tanulói a Szabolcs- Szatmár- Bereg Megyei Levéltárba látogattak el, ahol Prof. Dr. Jánosi Zoltán tartott előadást a Kölcsey Társaság munkájáról, majd levetítették a gyerekeknek Kántor István „..Hozz rá víg esztendőt..."című alkotását.

2018. január 18-án, 19-én, 20-án és 21-én Gönczi Dorina (10.b), Tóth Annamária (10.b), Nádasi Tamás (9.c) Szatmárcsekére utaznak, ahol hagyományápoló rendezvény lesz középiskolásoknak. Az eseményre a Kölcsey Társaságtól kapta iskolánk a meghívást. A tanulókat Dr. Czakóné Olesnyovics Veronika és Kerekes Attila Miklós készítette fel.

2018. január 19-én, pénteken a Szatmárnémeti LiterArt Egyesület, valamint a testvériskolánk, a Szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium nemzetközi vers-és prózamondó versenyén vesz részt Ujvári Marcell, Tóth Panna, Gunyecz Anna és Pál Eszter Noémi. Diákjainkat Kerekes Attila Miklós, Dr. Murányiné Csorba Zsuzsanna és Ben Slimenené Czipa Boglárka készítették fel.

2018. január 19-én, pénteken tanulócsoportjaink a Megyeházára látogatnak el, ahol megtekintik nemzeti ereklyéinket: Kölcsey Hymnusának autográf kéziratát és Erkel Ferenc Hymnus-partitúrájának eredeti példányát.

2018. január 20-án, szombaton 13 órakor kezdődik a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat központi ünnepsége, ahol Pál Eszter Noémi 12. a osztályos tanuló a Hymnust szavalja. Felkészítő tanára: Dr. Murányiné Csorba Zsuzsanna.

2018. január 21-én, vasárnap Bodnár Dániel, Nagy Loretta, Nyisztor Angéla és Rácz Péter, a 9. c osztály magyar-történelem tagozatos tanulói Szatmárcsekére utaznak, a magyar kultúra napja országos nyitórendezvényre. Kísérőtanárok: Dr. Buczkóné Rangoni Claudia, Dr. Murányiné Csorba Zsuzsanna, Molnárné Danyi Erzsébet, Kerekes Attila Miklós.

2018. január 22-én, hétfőn a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnáziumban lesz koszorúzás. Az eseményen részt vesznek az iskola diákjai és pedagógusai. Szervezők: Dr. Murányiné Csorba Zsuzsanna, Bodnár János Sándorné.

Január 25-én, csütörtökön az OH Nyíregyházi Pedagógiai Oktatási Központjának és a városi könyvtárostanári munkaközösségnek a szervezésében szavalóversenyen vesz részt Csipkés Nóra 10. d és Gulyás Ágnes 11. c osztályos tanulónk, akiket Dr. Murányiné Csorba Zsuzsanna és Király Erzsébet tanárnők készítenek fel.

A rendezvény nyitóműsorában és műsorvezetésében résztvevő tanulóink: Nagy Péter Attila 9. c, Tóth Panna és Czérna Lili 9. d, Szentpéteri Fanni 11. b, Wermeser Lívia 12. c osztályos tanulók. A műsor összeállítója, a tanulók felkészítője: Dr. Murányiné Csorba Zsuzsanna tanárnő.